Skip links

Książki na medal

Jeśli głowy macie pełne nowych pomysłów biznesowych, a nie wiecie jak sprawdzić ich potencjał, to książka „Gotowi na start” Pata Flynna podpowie co zrobić, żeby mieć większą pewność. Ale proponuję zacząć od „Sztuki odpuszczania” tego samego autora. Dlaczego?

Najpierw poznajemy historię autora, który z racji złej sytuacji rynkowej, traci pracę (chociaż jest jednym z najlepszych pracowników – nigdy nie zakładaj, że praca na etat jest wieczna). Próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Iskierką do innego spojrzenia na to, co mógłby robić w życiu jest rozmowa ze znajomymi, którzy polecają mu zmonetyzować bloga, którego napisał kilka lat temu….

I tak zaczyna się droga Pata Flynna do osiągnięcia statusu mistrza biznesów internetowych. Ważne lekcje dla wszystkich osób, które tracą pracę lub nie wychodzi im w biznesie.

Nasza kariera zawodowa to taka drabina. Jeśli nie puścimy się jednej belki i nie chwycimy się tej, co jest wyżej, nie pójdziemy dalej. Trzeba odpuścić i nie rozpamiętywać tego, co za nami i iść dalej.

PS. Pat nie wrócił już do pracy na etat, chociaż miał taką propozycję. Twierdzi, że gdyby nie utrata pracy, nigdy nie byłby w miejscu, w którym jest teraz.

Druga książka prowadzi nas od momentu znalezienia pomysłu na swój biznes, po etapy jego ewaluacji. Podobają mi się testy przeszłości i teraźniejszości, otwierają oczy na to, co tak naprawdę motywuje nas do pracy.

Sposoby na sprawdzenie potencjału pomysłów czasami trochę amerykańskie, ale przecież, jak dobrze się pokombinuje, można przełożyć na realia polskie.

Czy warto te książki przeczytać? W moim przekonaniu TAK!

Zostaw komentarz