Skip links

Książki, które warto przeczytać

Jeśli ktoś planuje przejście z etatu na własną działalność koniecznie powinien przeczytać dwie książki: Michał Szafrański „Zaufanie, czyli waluta przyszłości” oraz Chris Guillebeau „Niskobudźtowy startup”.

Przy czym książka Michała pokazuje polską rzeczywistość, wskazówki w niej zawarte są jak najbardziej możliwe do zastosowania na polski rynku, druga natomiast pozycja odnośni się w większości do rynku amerykańskiego i nie wszystko można przełożyć 1:1 na nasze polskie realia.

Co łączy zatem te dwie książki? Ogromna dawka inspiracji i motywacji. Nic nie dzieje się bez ciężkiej pracy i działania. Tylko konsekwencja i metoda małych kroczków przynosi rezultaty.

I kilka słów o książce polskiego autora. Przyznam się, że dawno nie czytałam polskiej publikacji, połączenia biografii z poradnikiem, napisanej w tak uczciwy i rzetelny sposób. Autor krok po kroku pokazuje nam, w jaki sposób rozwinął swoją działalność, która doprowadziła go do miejsca, w którym jest teraz.

A nie zawsze było kolorowo. Ta książka nie jest wyłącznie poradnikiem, jak stworzyć dochodowy blog. Dla mnie zdecydowanie coś więcej. To jest książka o spełnieniu marzeń, wytrwałości, radzenia sobie z kryzysami i momentami zwątpienia oraz świetny poradnik biznesowy. Ponad 400 stron naszpikowanych konkretami.

Druga książka będzie doskonała, według mnie, dla wszystkich osób, którym brak odwagi w podjęciu finalnej decyzji o „przejściu na swoje”. Na pewno rozbudzi chęć rozpoczęcia działania. Pokazuje wiele przykładów osób, które odważyły się rozpocząć nowy etap w życiu. I chociaż nie da się wszystkiego zaadaptować na rynek polski, na pewno można z niej wiele wynieść dla siebie.

Zostaw komentarz